Bir İle Mücadele

Bit, 2-3 mm boyunda oldukça küçük bir haşeredir. Kan emici böcekler sınıfında yer alan bit, insan ve hayvan kanı emerek besin ihtiyacını karşılamaktadır.

Yumurta bırakarak üreyen bitler, bir gecede binlerce yumurta bırakırlar. Bit ile mücadele aşamasında zaman yönetimi oldukça önemlidir. Bit ilaçlama uygulamaları alanında uzman ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Bit, farklı türlere sahip bir canlıdır. Genellikle bitler yaşadığı bölgeye göre isimlendirilmiştir. Bit ile mücadele aşamasında ilaçlanacak bit türü önemlidir.Bit, toplu yaşam alanlarında sıkça görülmektedir.Çünkü okul, hastane, yurt gibi alanlarda bitler kişiden kişiye kolayca geçmektedir.

Yaşam Alanlarımızda En Çok Görülen Bit Türleri;

  • Baş biti
  • Kasık biti
  • Vücut biti
  • Bitki biti

Kan emici böceklerle mücadele daima önemlidir. Çünkü kan emen böcekler hastalık virüslerinin doğrudan insanlara geçmesine neden olurlar. Veba, sıtma, verem, tifüs, humma, dizanteri gibi önemli hastalıklar haşerelerden insanlara geçebilmektedir. Bit ile mücadele aşamasında profesyonel destek alarak sağlığınızı ve yaşam alanlarınızı koruyabilirsiniz.