Haşere ve Kemirgenlerin Zararları

Haşere ve Kemirgenlerin Zararları

Haşereler tarih boyunca insanoğlunun en büyük sorunları arasında yer almaktadır.  Fare ve haşereler global anlamda gıdaların yaklaşık %20 `den fazlasını kullanılamaz duruma getirmektedir.

Bununla berabersebep oldukları hastalıklar nedeniyle haşere mücadelesison derece önemlidir. Yapılan araştırmalar göredünya üzerinde nedeni bilinmeyen yangınların %20 `den fazlası fareler nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Enfeksiyon Riski

Fare ve haşereler ekonomik neden olması ile berabervirüslerin yayılmasına da neden olabilmektedir. Kemirgenlerden ortaya çıkan İdrar ve dışkılar parazit kökenli hastalıkların temel nedenidir. Eski dönemlerde Avrupa üzerinde veba salgınları ve ölümler fareler nedeniyle ortaya çıkmıştır. Her sene milyonlarca kişi sinek ve sivrisineklerin bulaştırdığı enfeksiyonlardan hayatlarını kaybetmektedir. Afrika kıtası üzerinde sıtma günümüzde bileçocuk ve yetişkinlerin hayatlarının sona ermesine neden olmaktadır.Hastalıkla beraber haşereler ekonomik ve sosyal problemlerde.

Yürüyen ya da uçabilen haşere ve böceklere karşı mücadeleyapılması gerekir.İlaçlama konusunda detaylı bilgiyi www.bocekilaclamaistanbul.net adresinde bulabilirsiniz.Kimyasal ilaçlar ağız ya da vücuda temas ederek haşereleri etkilemektedir. Haşereler üzerinden bulaşan ilaç yuvaya kadar taşınmaktadır. Yuva içerisinde ölen haşerelerin yenmesi nedeniyle bütün koloni etkilenmeye başlamaktadır. Kemirgenlerin geçiş bölgeleri üzerine istasyonların kurulması ve geçiş deliklerinin kapatılması mücadelenin etkili olmasını sağlamaktadır. Haşere ve kemirgenler bulundukları ortamda dolaylı olarak bir çok zarara neden olabilmektedir. En büyük zararları ise taşımış oldukları zararlı mikroorganizmalar sebebiyle insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmesidir.

böcek ilaçlama istanbul firmalarından profesyonel olanları ile iletişime geçerek kemirgenlerin ne kadar zararlı oldukları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.Emin olunki kemirgenler sadece kemirme eylemi ile zarar vermezler.Çok pis alanlarda yaşadıklarından dolayı ortamlarınıza gelmeleri durumunda üzerinde milyonlarca bakteri ve virüs ile gelirler ve bunu ortama saça saça devam ederler.Hem gıdalarınızın üzerinde gezinirler hemde elinizin ağzınızın değdiği mutfak malzemeleri üzerinde gezinerek mikropları buralara bulaştırırlar.Bu sebeple acil olarak önlem alınmalı ve mutlaka en hızlı şekilde fare ilaçlama hizmeti yaptırılmalıdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Masa Ayakları İle Masanızı Kendiniz Oluşturun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.