Kene İle Mücadele

Kenelerin oluşum süreci yumurtlama evresinde gerçekleşmektedir. Kene gezindiği alana yumurtalarını bırakmaktadır. Binlerce yumurta bırakma gücüne sahip olan kene, kan emme aşamasından hemen sonra üreme evresine geçer.

Kenelerin üreme evresine girmeden yapılacak olan ilaçlama uygulamaları oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında uyanmaya başlayan kenelere karşı ilaçlama tekniklerinin periyodik olarak uygulanması gerekir. Kene ile mücadele aşamasında doğru ilaçlama yöntemi ve tekniği oldukça önemlidir.

Kene insanları ısırmak için deri üzerine yapışmaktadır. Derinin altına kafasını yerleştiren kene kan emmek için kişiyi ısırır. Kenenin ısırma anı kişi tarafından fark edilmez. Çünkü kene ısıracağı bölgeye sürdüğü bir salgı sayesinde acı hissi uyandırmaz. Bu nedenle vücudumuzun üzerindeki keneden habersiz kalırız. Deri üzerine yapışan keneyi kendi imkanlarınızla çıkarmaya çalışmamalısınız. Çoğu kişi bu gibi yanlış uygulamalar sonucu keneden geçen virüse direk maruz kalarak yaşamını yitirmiştir. Kene yanlış uygulama ile deriden çıkarılmaya çalışılırken koparak virüsü direk damar yoluna bırakır. Bu nedenle kene ile mücadele aşamasında profesyonel destek almalısınız.

Keneden Bulaşan Hastalıklar;

  • Kayalık Dağ Lekeli Humması
  • İyme hastalığı
  • Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı
  • Artan Ateş
  • Babeziyoz
  • Colorada kene Ateşi

Keneden kurtulmak için uzman ekiplerimiz daima hizmetinizdedir. İletişim numaralarımızdan Müşteri Temsilcilerimize gün boyu ulaşabilirsiniz.