Tatarcık İlaçlama

Tatarcık bir çeşit sinektir. Yapı itibari ile kelebek ile karıştırılan tatarcık oldukça pis bir canlıdır. Kelebeklerin aksine tatarcığın renkleri mattır ve siyah yada koyu kahverengidir. Beslenimini insan ya da hayvan kanı ile sağlarlar. Yaşam alanları genelde çöplükler, lağım ve pis su atıklarının bulunduğu bölgelerdir. Gündüz görünmezler gece aktif olan canlılardır. Loş ortamlarda ya da kullanılmayan depo gibi bölümlerde saklanırlar. Tatarcıklar yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Yumurta lavralarını pis su atıklarının bulunduğu bölgelere bırakırlar.

Yapıları gereği pis bölgelerde yaşayan tatarcıklar bir çok mikrobu bünyelerinde barındırırlar. Kan emerek beslenen canlı oldukları için ısırdıkları bölgeye bu mikropları bırakırlar. Bu nedenle tatarcık ısırması; sıtma, tifo, ateşli hastalıklar ve tatarcık humması gibi hastalıklara sebep olurlar. Isırdıkları bölgede aşırı kızarıklık ve kaşıntı oluşur.

Evde tatarcık görülmesi durumunda mutlaka bir ilaçlama şirketi ile görüşüp tatarcık ilaçlama konusunda destek alınması gerekmektedir. Tatarcık ile mücadele kolay olmadığı için tatarcık ilaçlamasıilaçlama şirketleri tarafından yapılır ise daha garantili ve kesin çözüm olacaktır. Her ilaçlama şirketine güvenmek bu sektör için pek kolay değildir. Bu yüzden böcek ilaçlama şirketleri ile görüşürken mutlaka ruhsatlı ve sağlık bakanlığı onaylı bir firma olmasına özen göstermelisiniz.

Bizler ilaçlama şirketi olarak yıllardır böcek ilaçlama konusunda 24 farklı şube şile sizlere her türlü haşereden kurtulmanız için servis sağlıyoruz. Tatarcık ilaçlama konusunda deneyimli ilaçlama yapan teknisyenlerimiz ve ziraat mühendisleri tarafından sağlık bakanlığı onaylı tatarcık ilaçları ile sizlere kesin ve kaliteli çözüm sunmaktayız.

Bir önceki yazımız olan Evimizi ilaçlamaya nasıl hazırlamalıyız? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.