Zehirli Karıncalar

Karıncalar, bitki ve böceklerle beslenen, kış ayları için sürekli besin toplayıp, depolayan, çok çalışkan canlılardır. Karıncalar çok çeşitli türe sahiptir. Karınca türlerinden Ateş karıncaları, son derece saldırgan olup, küçük, kırmızı renkte, zehir kesesine sahip, zehirli karıncalardır.

Tehlike anında zehrini düşmanının üstüne atan ateş karıncaları, sürüngenleri, ya da küçük hayvanları zehirleriyle sokarak öldürebilirler. İnsanlarda ise alerjik şoklara neden olan zehirli karıncalar, güçlü çene yapıları ile elektrik kablolarını parçalayıp, yol ve asfaltların çökmesine sebep olup, tarlalara büyük zarar verirler. Zehirli karıncalara en çok Güney Amerika da rastlanır. Zehirli karıncalar, zehir keselerinde ürettikleri anti-mikrobik bir sıvıyı, larvaların üzerine ve yuva çevresine püskürterek, yuvayı dezenfekte ederler.

Birlikte hareket edip, birlikte saldıran zehirli karıncalar, genellikle hareketli nesnelere saldırırlar. Hareketli nesneleri kendilerine tehdit unsuru olarak gördükleri için savunmaya geçip, saldırıyorlar. Açık alanlarda, çok büyük tepecikler oluşturarak, rahatsız edildiklerinde sinirlenirler. Saldırı sırasında, çenesiyle deriye tutunan zehirli karıncalar, karnında bulunan iğne ile sokup, zehrini salgılar. Zehirli karıncalardan kurtulmak için ilaçlama şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Ortamınızda zehirli karıncaya rastladığınızda ilaçlama şirketimizi 7/24 arayıp, etkili ve garantili, karınca ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.